AUSTRALIAN OPEN: Lacko postúpil už do 3. kola, kde ho čaká Nišikori

18. januára 2017, 6:01
Slovenský tenista Lukáš Lacko. Foto: TASR/AP

Melbourne 18. januára (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa v pozícii kvalifikanta prebojoval už do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. V druhom kole si poradil s Izraelčanom Dudim Selom 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 a upravil vzájomnú bilanciu s týmto súperom na 2:4. V Melbourne vyrovnal svoje maximum z roku 2012.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi v noci na piatok SEČ proti piatemu nasadenému Japoncovi Keiovi Nišikorimu, s ktorým má negatívnu bilanciu 0:2. Oba duely sa hrali na harde. V roku 2014 s ním prehral na turnaji vo Washingtone a v marci 2012 na podujatí Masters 1000 v Miami.

V úvodnom sete duelu medzi Lackom a Selom mal navrch izraelský hráč, ktorý dvakrát prelomil podanie súpera. O osude druhého dejstva rozhodol brejk slovenského daviscupového reprezentanta na 4:2. Na začiatku tretieho setu viedol Sela 2:0, Lacko však potom získal šesť gemov v rade. Vo štvrtom dejstve za stavu 4:4 po Selovej dvojchybe zobral Izraelčanovi servis a zápas zakončil čistou hrou.