Vo futbalovom zápase o záchranu remizoval Prešov so Senicou

16. marca 2018, 19:00
Ilustračný záber. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Poprad 16. marca (TASR) - Dôležitý súboj dvoch tímov najviac namočených do záchranárskych prác sa začal vo svižnom tempe. Miernu prevahu mali Prešovčania, ktorí po štvrťhodine hry zahrávali priamy kop, ale s pokusom Keresteša si senický brankár Holec poradil. V 31. minúte bol blízko ku gólu aj jeho spoluhráč Hošek, v nádejnej pozícii pred Holecom však neskóroval. Prešovčania sa dočkali po zmene strán. Ich 775 minút dlhé čakanie na strelený gól ukončil v 52. minúte Gatarič, ktorý vydarenou strelou spoza šestnástky prestrelil Holeca. O druhý gól Tatrana sa o desať minút snažil aj Keresteš, ktorého delovku z priameho kopu dokázal Holec zneškodniť. Seničania sa nevzdávali, ich tréner Caanen sa pokúsil oživiť herný prejav aj striedaniami a mal šťastnú ruku. V senickom drese debutujúci Francúz Lynel Kitambala si v 80. ideálne vyskočil na dlhý center a hlavou prekonal Lukáča - 1:1. Seničania aj po góle pokračovali v aktívnej hre, ale diváci už ďalší gól nevideli.

1. FC Tatran Prešov - FK Senica 1:1 (0:0)

Góly: 52. Gatarič - 80. Kitambala. Rozhodoval: Smolák, 160 divákov.