Automobilka Opel predstavila v Rüsselsheime dva e-modely svojich áut

04. júna 2019, 15:30
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
 
Rüsselsheim 4. júna (TASR) - Pred dvoma rokmi, keď francúzska automobilka PSA Peugeot Citroën prevzala od amerického koncernu General Motors nemeckú automobilku Opel, ten dostal tri hlavné úlohy. V prvom rade sa mal stať po rokoch stratovosti ziskovým. Jeho vozidlá sa mali začať predávať na viacerých trhoch, nielen na európskom. Mal začať pracovať na vozidle s elektrickým pohonom.

Opel prvý cieľ splnil už vlani, keď hospodárenie skončil prebytkom 859 miliónov eur. Automobilka začala predávať svoje autá na viacerých trhoch. A tento rok sa vráti aj na ruský trh. Teraz informoval, že plní aj tretiu úlohu. V utorok predstavil v rüsselsheimskom závode dva modely elektroáut. Prvým je Corsa-e a terénne vozidlo Grandland X Hybrid 4. Kým Corsa sa bude montovať v Španielsku, model Grandland sa bude vyrábať v Eisenachu.

Záujemcovia o ne si ich už môžu objednávať s tým, že ich dostanú na budúci rok. Corsa bude stáť okolo 30.000 eur. Elektrická Corsa bude o 100 % drahšia než je jej piata klasická verzia so spaľovacím motorom.

 
Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk