Bakoš pred šlágrom českej ligy Sparta - Plzeň: Zápas nemá favorita

13. októbra 2017, 10:29
Marek Bakoš, archívna snímka. Foto: TASR/Martin Baumann
Plzeň 13. októbra (TASR) - Slovenský futbalový útočník Marek Bakoš tvrdí, že nedeľňajší šláger 10. kola českej ligy medzi Spartou Praha a Viktoriou Plzeň nemá favorita. Počas pôsobenia v Plzni zažil veľa konfrontácii s "rudými". Najlepší duel odohral v marci 2012, keď prispel k víťazstvu Viktorky dvomi gólmi.

"Každý zápas proti Sparte bol určitým spôsobom špecifický. Teraz bude výnimočný v tom, že v doterajších deviatich kolách sme získali plný počet 27 bodov, takže nás mnohí favorizujú. Takéto stretnutia však nemajú favorita a to si plne uvedomujeme. Pripravujeme sa na silného súpera, ktorý má veľkú kvalitu," uviedol Bakoš v rozhovore pre server idnes.cz.

Podľa slov člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie pre Plzeň nebude jednoduché potvrdiť tohtosezónnu suverenitu. "V každom zápase sa od nás čaká, že zabodujeme. Niekedy to je však náročné. Domáci duel proti Bohemiansu Praha sme zlomili v náš prospech až v samom závere. Každý z nás si uvedomuje silu Sparty, vieme, do čoho ideme."

Sparťania strácajú na Plzeň 12 bodov a v tabuľke sú až na piatom mieste. "Netreba sa pozerať na to, ako si Sparta počínala v doterajšom priebehu sezóny. Proti Tepliciam doma potvrdila svoje kvality. Jej hráči boli dostatočne rýchli, vytvárali si šance, strelili tri góly a súpera jasne prevýšili. Teplice pritom mnohí v lige vnímajú ako silného súpera. Ten zápas nám dal návod, ako by sme na Letnej hrať nemali," dodal Bakoš.


TASR · 13. októbra 2017, 10:29
Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk