Čo robiť pri vysokej teplote a horúčke?

03. marca 2018, 16:17
Čo robiť pri vysokej teplote a horúčke?

V skutočnosti je horúčka dobrým znamením, pretože to znamená, že telo reaguje na boj s infekciou a vo väčšine prípadov je zvýšená teplota súčasťou prirodzenej telesnej odozvy, ktorá by mala trvať aj naďalej.

Existujú relatívne jednoduché a prirodzené spôsoby, ako upokojiť horúčku bez liekov:

 

Príjem mnohých tekutín vás oddiali od dehydratácie a pomáha telu ochladzovať. Odporúčame piť vodu, bylinné čaje, ako je harmanček či mäta pieporná..
Väčšia dávka oleja z tresčej pečene výrazne skracuje dobu trvania ochorenia a tiež dáva chorému človeku dôležité výživné látky a zvyšuje jeho imunitu. Je vhodné použiť kapsule s olejom u dospelých a gél pre deti, keď nemôžu prehltnúť pilulky. Dávajte tiež kapsule každý deň všetkým členom rodiny, aby aj oni mohli posilniť imunitný systém tela.
Probiotiká – skúste dávať probiotiká na podporu imunitného a črevného systému. Dávajte preventívne aj v čase choroby.
Veľa kvalitného vývaru a iných domácich polievok – vyživujú a poskytujú živiny, ktoré pomáhajú pri regenerácii.
Malé dávky kokosového oleja , ktorý je primiešaný v jedle alebo vo smoothies. Dajte si ho pre jeho antibakteriálne a antivírusové vlastnosti.
Môže pomôcť aj teplý kúpeľ s epsomskou soľou alebo s vločkami chloridu horečnatého.
Mätový čaj tiež zlepšuje bolesti hlavy a svalov spojených s ochorením.
Odpočívajte veľa v posteli.
Odstráňte zbytočné vrstvy odevu, aby sa teplota z dieťaťa mohla ľahšie uvoľniť cez kožu. Najpraktickejšie je obliecť dieťa do jednej vrstvy odevu a dieťa prikryť dekou alebo ľahkou prikrývkou.
Jablčný ocot je starý liek, ktorý používali naše babičky a prababičky . Namočte uteráky do zriedeného jablčného octu (1 diel octu a 2 diely vody), potom umiestnite na čelo a brucho alebo pridávajte šálku tejto zmesi do teplého kúpeľa. Niektorí ľudia tiež namočia malý uterák do jablčného octu a zabalia si ho okolo chodidiel svojich nôh.

Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk