Hlasovanie v súťaži Strom roka 2018 sa skončilo

01. marca 2018, 17:38
Slnko svieti na snehom pokrytý strom počas zahmleného počasia pri meste Amtzell na juhozápade Nemecka 3. januára 2017. Foto: TASR/AP
 
Brusel 1. marca (TASR) - Organizátori súťaže Európsky strom roka vo štvrtok oznámili, že internetové hlasovanie v poradí ôsmeho ročníka tejto súťaže bolo ukončené 28. februára. Vyhlásenie výsledkov súťaže sa uskutoční 21. marca v Bruseli.

Organizátorom súťaže je Environmental Partnership Association (EPA), čo je konzorcium šiestich nadácií z Bulharska, Česka, Maďarska, Poľska, Rumunska a Slovenska, ktoré podporujú komunitné projekty zamerané na ochranu životného prostredia. Tento rok bolo do súťaže zapojených 13 stromov z 13 krajín. Slovensko sa uchádzalo o priazeň hlasujúcich "nezlomnou jabloňou" z Bošáce.

Internetové hlasovanie sa začalo 1. februára. EPA uviedla, že stromy zapojené do súťaže získali takmer 200.000 hlasov. Výsledky hlasovania budú zverejnené v Európskom parlamente pri príležitosti Medzinárodného dňa lesov.

V poslednom týždni hlasovania nebol zverejňovaný priebežný počet hlasov. Posledné verejné výsledky naznačovali, že bošácka jabloň bola v rebríčku na deviatom mieste. Strom zo Slovenska v predošlých siedmich ročníkoch súťaže ani raz neuspel.

Slávnostné odovzdávanie cien bude v réžii českého europoslanca Pavla Poca, ktorý je podpredsedom Výboru EP pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín a dlhodobým podporovateľom súťaže Strom roka.

spravodajca TASR Jaromír Novak

 
Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk