Nadácia Ekopolis vyhlásila 16. ročník ankety Strom roka

14. marca 2018, 10:24
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Alexander Papp
 
Bratislava 14. marca (TASR) - Nadácia Ekopolis vyhlásila v poradí 16. ročník ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Do konca apríla 2018 môžu jednotlivci, mestá, školy či organizácie prihlasovať stromy, ktoré sú ich srdcu blízke. TASR o tom informovala Eva Ščepková z Nadácie Ekopolis.

Z prihlásených stromov vyberie odborná komisia 12 finalistov. Verejné hlasovanie o víťaza ankety sa začne na festivale Pohoda v Trenčíne a bude trvať do konca septembra 2018. "Aj Nadácia Ekopolis ide so súčasnými trendami a preto sme sa rozhodli vytvoriť v rámci zahájenia hlasovania aj Instagram súťaž, ktorá bude prebiehať počas festivalu Pohoda," uviedol programový manažér Nadácie Ekopolis Milan Hronec.

Fotografie a príbehy stromov - finalistov budú uverejnené na webovej stránke Nadácie Ekopolis. Hlasovať bude možné formou hlasovacieho lístka, sms, na webovej stránke, ale aj na sociálnej sieti Facebook.

V októbri bude súťaž vyhodnotená, strom s najvyšším počtom hlasov získa titul Strom roka 2018 a postúpi do celoeurópskeho finále, teda do ankety Európsky strom roka. Víťazný strom dostane súčasne odmenu v podobe dendrologického posudku a finančný príspevok na ošetrenie. "Ošetrovania budú prebiehať za účasti verejnosti, žiakov a študentov škôl, čím prispejeme k osvete o ochrane stromov. Novinkou tohto ročníka je aj zorganizovanie odborného semináru spojeného s ukážkou odborného ošetrenia pre zástupcov samosprávy, úradníkov v troch mestách," uzavrel Hronec.TASR · 14. marca 2018, 10:24
Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk