Slovenský štvorkajak získal v Szegede bronz a miestenky na olympiádu

25. augusta 2019, 13:38
Na snímke slovenský štvorkajak sprava Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Szeged 25. augusta  - Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Adam Botek získal na MS v Szegede bronzovú medailu v K4 na 1000 m. Pre SR zároveň vybojoval štyri olympijské miestenky na OH 2020 v Tokiu. Slovenská káštvorka skončila vo finále tretia za loďami Nemecka a Španielska. Vďaka výbornému finišu o štyri stotiny predstihla posádku Ruska.

Slováci nastúpili na finálovú jazdu s jasným cieľom skončiť v prvej sedmičke a vybojovať si účasť na olympiáde. Mali pomalší štart a po polovici trate nefigurovali na medailových priečkach. V závere však dokázali vystupňovať tempo, posúvali sa dopredu a napokon sa prepracovali na bronzovú pozíciu. Pre skúseného Vlčeka, historicky najúspešnejšieho slovenského kanoistu, je to už 17. medaila z MS.