Technologické inovácie šetria čas a energiu aj neziskovým organizáciám

14. marca 2018, 12:41
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 14. marca (TASR) - Technológie pomáhajú fungovať efektívnejšie nielen firmám, ale aj neziskovým organizáciám, ktoré tak môžu lepšie napĺňať svoje poslanie. Práve im je určená súťaž NGO Awards, ktorú vyhlasuje spoločnosť Microsoft a Nadácia otvorenej spoločnosti. Jej cieľom je vyzdvihnúť inšpiratívne príbehy tých, ktorí sa neboja inovácií.

Technologické inovácie im dokážu ušetriť čas a energiu, ktorú môžu venovať svojmu poslaniu. Preto obe spoločnosti vyzývajú neziskové organizácie pôsobiace na Slovensku, aby sa pochválili, ako využívajú technológie na pomoc iným.

"Hľadáme inšpiratívne príklady toho, ako technológie pomáhajú neziskovým organizáciám efektívnejšie pracovať, lepšie komunikovať a predovšetkým pomáhať ich klientom. Chceme oceniť a zviditeľniť ich úspechy a zároveň motivovať aj ďalších, aby sa nebáli inovovať a využívať technológie naplno,"
hovorí Lenka Čábelová, manažérka komunikácie spoločnosti Microsoft na Slovensku a v Českej republike.

Jedným z minuloročných víťazov súťaže NGO Awards bola organizácia Business Intelligence Club, ktorá podporuje vzdelávanie a zdieľanie informácií vo všetkých oblastiach sociálnej práce a realizuje výskumy v športových, školských či mládežníckych zariadeniach, ktoré poskytujú sociálne a zdravotné služby.

Do súťaže sa môžu zapojiť všetky slovenské neziskové organizácie, ktoré využívajú produkty Microsoftu.

"Veríme, že aj tento rok nájdeme tých, ktorí sa neboja inovácií. Zaujíma nás, ako využívajú IT napríklad pri vzdelávaní ľudí s postihnutím, či na podporu sociálne ohrozených skupín, pri komplexných riešeniach tímovej spolupráce s dobrovoľníkmi alebo na špecializovanú webovú aplikáciu či serverové riešenie podporujúce činnosť ich organizácie," povedal Ján Orlovský, riaditeľ Nadácie otvorenej spoločnosti.


TASR · 14. marca 2018, 12:41
Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk