Už onedlho bude najvyšší čas na prezutie pneumatík!

22. februára 2018, 11:25
najvyšší čas na prezutie pneumatík!

Nielen, že zimné pneumatiky sú vyrobené z úplne inej zmesi ako letné pneumatiky, no ich jazdné vlastnosti sú prispôsobené práve na jazdu po zasneženej vozovke s námrazou. Ak teda uvažujete nad tým, že si ponecháte zimné pneumatiky aj počas leta, lebo chcete ušetriť a neinvestovať do letných pneumatík, asi vás vyvedieme z omylu. Takýmto spôsobom rozhodne neušetríte! Pýtate sa, prečo?

Rozličné zmesí, z ktorých sú pneumatiky vyrobené

Letné pneumatiky sú v porovnaní s tými zimnými omnoho tvrdšie a ich špecifická štruktúra je vhodnejšia do vyšších teplôt. Inými slovami povedané, zimné pneu strácajú vo vyšších teplotách priliehavosť, a preto je vhodnejšie prejsť na tvrdšiu letnú zmes. Ďalším rozdielom je dezén letných gúm, ktorý ma väčší počet drážok na odvádzanie vody, vďaka čomu sú priliehavejšie na mokrom povrchu. Ako už bolo spomenuté v úvode, oba typy pneumatík sú vyrobené z rozličných zmesí, čiže ak by ste predsa len použili zimné pneumatiky v lete, spotrebujete viacej paliva, čím v konečnom dôsledku neušetríte tak, ako ste pravdepodobne spočiatku plánovali.

Bezpečnosť a ekonomickosť na prvom mieste!

Bezpečnosť by mala byť za každých okolností na prvom mieste! Automobil je vďaka letným pneu lepšie ovládateľné a jeho brzdná dráha je tým pádom kratšia. Mokrá a rozpálená vozovka nie je skutočne to pravé miesto, kde by ste mali používať zimné pneu. Tie okrem iného v lete rýchlo zničíte, preto je výhodnejšie vlastniť dva typy pneumatík určené do daných podmienok. Nielen, že týmto zaistíte bezpečnosť vás i ostatných účastníkov cestnej premávky, ale táto investícia sa vám po čase vráti tým, že spotreba pohonných hmôt bude nižšia. Tento efekt docielite okrem iného tak, že zvolíte kvalitné elektróny, vďaka ktorým bude jazda plynulá a bezpečná!

Kvalitné pneu za nízku cenu

Lacné pneumatiky Zeetex sa vyznačujú výbornými jazdnými vlastnosťami, nízkou hlučnosťou a zarážkami, ktoré zabraňujú vzniku aquaplaningu. Vďaka ním sa budete cítiť komfortne na akomkoľvek povrchu, dokonca ich opotrebenie je minimálne, čím znižujete riziko ohrozenia životného prostredia. Na základe uvedených informácií môžeme konštatovať, že letné pneumatiky sú skvelou voľbou nielen pre tých, ktorým záleží na prvotriednej bezpečnosti na ceste, ale tiež životnom prostredí.

A kedy je najvyšší čas prezuť zimné pneu za letné? Nedá sa stanoviť konkrétny dátum, keďže nepriaznivé zimné počasie nás môže potrápiť pokojne aj do konca apríla, no ak sa teplota vzduchu ustáli, prezuť môžete vo chvíli, keď bude teplota viac ako sedem stupňov Celsia.

Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk