Video: Samsung odhalil budúcnosť a predstavil úplne novú kategóriu mobilných zariadení - Galaxy Fold

20. februára 2019, 20:42
Samsung predstavil revolucny skladaci smartfon Galaxy Fold

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila s napätím očakávaný Galaxy Fold, nové skladacie zariadenie, ktoré vytvára úplne novú mobilnú kategóriu. Galaxy Fold je vybavený vôbec prvým 7,3-palcovým displejom Infinity Flex na svete, ktorý umožňuje zložiť prístroj do kompaktných rozmerov s displejom na vnútornej strane. Galaxy Fold, ktorého vývoj trval roky, ponúka nové a výkonné možnosti multitaskingu, sledovanie videí, hranie hier a omnoho viac, a uvádza tak do života nové zážitky a možnosti. O dostupnosti zariadenia Galaxy Fold na Slovensku a jeho lokálnej cene zatiaľ nebolo rozhodnuté.

 

„Samsung dnes píše novú kapitolu v histórii mobilných inovácií a mení, čo sa pri smartfónoch doposiaľ považovalo za možné. Galaxy Fold je zástupcom úplne novej kategórie mobilných zariadení, ktorá vďaka displeju Infinity Flex otvára cestu doposiaľ nevídaným možnostiam,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy Fold sme vytvorili pre tých, ktorí chcú zažiť, aké možnosti dokáže ponúknuť prémiové skladacie zariadenie, a ktorí chcú prekročiť obmedzenie bežných smartfónov.“

 

Smartfón. Tablet. Zložený v jedno.

Galaxy Fold je zariadenie, ktoré tvorí samostatnú kategóriu. Ponúka totiž užívateľom nový druh mobilnej skúsenosti, pretože im umožňuje robiť veci, aké by s bežným telefónom neboli možné. Užívatelia teraz dostávajú do ruky to najlepšie z oboch svetov – kompaktné zariadenie, ktoré je možné rozložením premeniť na smartfón s doposiaľ najväčším displejom, aký telefón Samsung kedy ponúkol. Galaxy Fold je výsledkom viac než osemročného vývoja, ktorý nasledoval po predstavení prvého prototypu ohybného displeja spoločnosti Samsung v roku 2011, a spájajú sa v ňom inovácie zamerané na použité materiály, konštrukčné riešenie a technológiu displeja.

Samsung predstavil revolucny skladaci smartfon Galaxy Fold

Galaxy Fold

Displej

Hlavný displej: 7,3” QXGA+ dynamický AMOLED (4,2:3)

Vonkajší displej: 4,6” HD+ Super AMOLED (21:9)

* Rozmer displeja je stanovený na základe uhlopriečky ideálneho obdĺžnika bez prihliadnutia na zaoblenie rohov

Fotoaparát

Vonkajší fotoaparát

 10 Mpx, selfie fotoaparát, f/2,2

Zadný trojitý fotoaparát

 16 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, f/2,2

 12 Mpx širokouhlý fotoaparát, Dual Pixel AF, OIS, f/1,5 / f/2,4

 12 Mpx teleobjektív, PDAF, OIS, f/2,4, 2x optický zoom

Predný duálny fotoaparát

 10 Mpx širokouhlý selfie fotoaparát,  f/2,2

   8 Mpx RGB hĺbkový objektív, f/1,9

Aplikačný procesor

7nm 64bitový osemjadrový procesor

Pamäť

12 GB RAM (LPDDR4x), 512 GB (UFS3.0)

* Veľkosť užívateľskej pamäti je menšia než celková kapacita pamäti, pretože časť úložiska využíva operačný systém a softvér vykonávajúci rôzne funkcie zariadenia. Skutočná veľkosť užívateľskej pamäti sa bude líšiť podľa operátora a po aktualizácii softvéru sa môže zmeniť.

* Bez slotu MicroSD

Batéria

4 380 mAh (typická)*

Rýchle nabíjanie káblom aj bezdrôtovo

Káblové nabíjanie kompatibilné so štandardmi QC2.0 a AFC

Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné so štandardmi WPC a PMA

* 4 380 mAh (typická) sa vzťahuje k typickej hodnote kapacity batérie testovanej v podmienkach nezávislého laboratória. Typická hodnota je odhadovaná priemerná hodnota s ohľadom na odchýlku v kapacite batérie pri vzorkách batérií. Menovitá (minimálna) kapacita je 4 275 mAh. Skutočná životnosť batérie sa môže líšiť v závislosti na parametroch používaných sietí, spôsobe používania a ďalších faktoroch.

OS

Android 9.0 (Pie)

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvádzané a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosti a funkciách výrobku, sa môžu bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.

 

 Príslušenstvo Samsung DeX sa predáva samostatne.

Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk