ZOMREL DOKTOR Z HÔR: Siegfriedovi Rauchovi sa stal osudným pád

12. marca 2018, 17:26
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Mníchov 12. marca (TASR) - Nedeľňajší pád na schodoch po návšteve hasičov v Obersöcheringu južne od Mníchova, kde žil po štyri desaťročia, sa stal osudným pre jedného z najobľúbenejších nemeckých hercov Siegfrieda Raucha.

Rodák z bavorského Landsbergu am Lech utrpel vo veku 85 rokov zranenia nezlučiteľné so životom a zomrel na mieste tragickej nehody, informovali v pondelok s odvolaním sa na umelcov manažment prakticky všetky nemecké médiá. Presnú príčinu smrti určia po pitve.

Siegfried Rauch, ktorý bol od roku 1999 v úlohe kapitána výletnej lode Jakoba Paulsena tvárou obľúbeného nemeckého seriálu Loď snov (Traumschiff), bodoval v ostatných rokoch aj ako lekár Roman Melchinger v inom televíznom seriáli - Doktor z hôr (Der Bergdoktor) známom aj slovenským divákom.

Pamätnú seriálovú kreáciu vytvoril herec už v roku 1977 v televíznej adaptácii románu Johannesa Maria Simmela Nemusí to byť vždy kaviár (Es muss nicht immer Kaviar sein).

Umelec, ktorý ako jeden z mála nemeckých hercov nakrúcal aj v zámorskej "továrni na sny" - v Hollywoode, tak v bohatej filmografii zanechal aj snímky ako napríklad Le Mans (po boku Steva McQueena) a zahral si aj vo filmoch ako Patton režiséra Franklina J.Schaffnera, či medzinárodných hviezdne obsadených vojnových produkciách v réžii Johna Sturgesa, Georgea P. Cosmatosa i Samuela Fullera (The Eagle Has Landed, Escape to Athena, The Big Red One). Spolupracoval však aj s ďalšími zahraničnými režisérmi vrátane Jeana Delannoya či Zbyňka Brynycha.

Siegfried Rauch, ktorý bol laureátom viacerých ocenení, sa objavil okrem iného aj v niekoľkých epizódach voľného seriálu kriminálnych príbehov Miesto činu, či romantických filmoch podľa románových predlôh Rosamnunde Pilcherovej a Utty Danellaovej.
TASR · 12. marca 2018, 17:26
Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk