IT Škola dostane techniku aj vyškolených pedagógov

13. februára 2009, 14:15
BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) - Pomôcť pri vzdelávaní IT odborníkov v stredných školách chce spoločnosť IBM pomocou projektu IT Škola. Bude sa spolupodieľať ako technologický partner projektu na vybavení učební v ôsmich vybraných stredných školách na Slovensku centrálnym výpočtovým a vzdelávacím systémom. Informoval o tom PR manažér spoločnosti Peter Šatka. Projekt IT Škola sa zameriava najmä na žiakov stredných škôl a ich učiteľov. V spolupráci s výrobcami, servisnými centrami a IT firmami sa snaží pripravovať budúcich špecialistov so zameraním na hardvér, siete, softvér a diagnostiku počítačov a zjednotiť vzdelávanie v oblasti IT. Občianske združenie IT Škola podporilo ministerstvo školstva, Štátny inštitút odborného vzdelávania a spoločnosti pôsobiace vo sfére informačných technológií.


„Projekt IT Škola považujeme za veľmi dobrú príležitosť, ako pripraviť mladých ľudí už v stredných školách ako budúcich špecialistov v problematike informačných technológií do praxe,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti IBM Slovensko Roman Brestovanský. „Naším cieľom je prostredníctvom projektu IT Škola vytvoriť na Slovensku dostatočne kvalifikovanú pracovnú silu pre investorov a lídrov z oblasti informačných technológií na základe spolupráce medzi školami a významnými spoločnosťami zo segmentu informačných technológií," hovorí Slavomír Terezka, predseda občianskeho združenia IT Škola a dodáva, že "chceme dostať do osnov a do školskej praxe požiadavky, ktoré reálne kladie na absolventov súčasný trh práce."


Do projektu sa zapojili stredné odborné školy z celého Slovenska. Okrem zabezpečenia výpočtovej a vzdelávacej techniky vyškolí IBM pedagógov, lokalizuje dokumentácie, ktoré sú elektronicky prístupné na internete. Vo vzdelávacích projektoch poskytne študentom bezplatne certifikácie a výučbu v unixovom operačnom systéme AIX, ktorý sa využíva v podnikových a firemných infraštruktúrach na chod a riadenie firiem. Aktívne uvedenie projektu do študijného programu vo vybraných stredných odborných školách sa plánuje po schválení študijného odboru od budúceho školského roka.

SITA
Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk