K separovaniu odpadu motivuje 6. ročník filmového festivalu Olománia

27. februára 2018, 9:53
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Simona Ivančáková
 
Bratislava 27. februára (TASR) – Kontinuálne prispievať k zvyšovaniu povedomia mladej generácie o dôležitosti separovania odpadu je ambíciou filmového festivalu OLOmánia. Jeho šiesty ročník v utorok otvorili v Bratislave.

Počas troch dní (27.2.-1.3.) budú môcť deti z bratislavských škôl, pre ktoré je podujatie primárne určené, vidieť filmy s environmentálnou tematikou, s niektorými tvorcami sa budú mať možnosť priamo stretnúť. "V rámci debát so známymi osobnosťami budú môcť spoznať aj zaujímavosti o jednotlivých druhoch odpadu, ktorých sa týka separovanie. O svojej práci budú hovoriť aj zástupcovia združení, ktoré sa venujú spracovaniu a separovaniu odpadu, návštevníci sa bližšie zoznámia so súčasným systémom i víziou separovania odpadu v hlavnom meste SR," informovali organizátori podujatia v pozvánke.

Podujatie je súčasťou celoročnej súťaže Olománia s mottom Neseparuj sa, separuj! Jej cieľom je naučiť deti správne nakladať s komunálnym odpadom, osvojiť si recykláciu a separáciu odpadu, chrániť životné prostredie a viesť ich k spoločenskej zodpovednosti.
 
Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk