Liverpool opäť zaváhal, s West Hamom remizoval 2:2

27. apríla 2024, 16:12

Futbalisti FC Liverpool opäť zakopli v boji o majstrovskú trofej v anglickej Premier League. V sobotnom dueli 35. kola remizovali s West Hamom 2:2 a v tabuľke figurujú na treťom mieste so 75 bodmi. Na vedúci Arsenal, ktorý má zápas k dobru, strácajú dva body. Obhajcovia titulu z Manchestru City sú druhí so 76 bodmi. Oproti "The Reds" však odohrali o dve stretnutia menej.

Liverpool sa napriek územnej i streleckej prevahe v prvom polčase nevedel presadiť, do vedenia išli "kladivári" vďaka zásahu Jarroda Bowena. Po zmene strán vyrovnal Andrew Robertson a po vlastnom góle Alphonsea Areolu v 65. minúte viedli zverenci trénera Jürgena Kloppa. Deľbu bodov zariadil v 77. minúte Michail Antonio. Liverpool zvíťazil v uplynulých piatich ligových dueloch len raz, na konte má remízu s Manchestrom United (2:2) a prehry s Crystal Palace (0:1) i Evertonom (0:2).