Starý zabudnutý recept. Bobkový list vám pomôže proti pískaniu a hučaniu v ušiach

07. augusta 2023, 19:30
Starý zabudnutý recept. Bobkový list vám pomôže proti pískaniu a hučaniu v ušiach

S nepríjemnými pocitmi vám môže pomôcť aj také obyčajné korenie, ako je bobkový list. Určite ho vyskúšajte! Taká medicína nič nestojí a rozhodne vám pomôže uvoľniť sa a snáď aj zbaviť nepríjemných hlukov, ktoré vnímate len vy.

Lieky vo vašej koreničke

Zatiaľ čo mnohé druhy korenia nás sprevádzajú prípravou pokrmov od útleho detstva a nedokážeme si bez nich konkrétne jedlá predstaviť, pri liečení rôznych neduhov už sa k nim obraciame málokedy. Len výnimočne sa používa majorán, tymian alebo bobkový list, pritom ide o významné korenie, ktoré môžu napomôcť pri liečbe a podporiť aj naordinované lieky.

Bobkový list pomáha nielen na hučanie v ušiach. Aké má ďalšie účinky? Pozrite sa vo videu:

Medzi liekmi a bylinkami nie je hrubá čiara, ktorú nie je možné prekročiť. Často sa vzájomne dopĺňajú aj ovplyvňujú, a preto je vhodné dlhodobé užívanie konzulovať s lekárom. Ani u bylín nie je vhodné prekračovať odporúčanú dĺžku aj dávku užívania.

Bobkový list vás uvoľní

Aj spomínaný bobkový list môžete použiť na ozdravenie tela a možno aj ducha. Také nepríjemné stavy ako je hučanie v ušiach totiž pomerne zásadne pôsobí predovšetkým na našu psychiku.

Kvôli tomu, že príčin hučania a pískania v ušiach môže byť celý rad, nie je ani náprava tohto stavu jednoduchá. Ale zdá sa, že nálev z bobkového listu má isté upokojujúce účinky. Ako mnohé byliny, bobkový list čiže vavrín pôsobí pozitívne aj na zažívanie, ale tiež uvoľňuje svalové napätie a zmierňuje úzkosť aj vnímanie stresu. Práve tieto sú zrejme hlavnými účinkami, ktoré môžu zmierniť hučanie v ušiach. Okrem toho pomáha bobkový list aj k zlepšeniu obranyschopnosti tela, má antibakteriálne aj antivirotické účinky a podporuje aj stav kože a jej hojenie, stiahnutie a tým aj vypnutie pokožky.

Čo vieme o hučaní v ušiach?

Hučanie či pískanie v ušiach je zaujímavý problém, ktorý často nemá očividné príčiny, ale nájdu sa ochorenia, ktoré vedú k týmto stavom. Hučanie v ušiach niekedy sprevádza napríklad zápal stredného ucha, znepriechodnenie sluchovodu, zlé prekrvenie či porucha stredného ucha, rovnako tak ako trauma spôsobená vystavením nadmernému hluku. Môže sa vám napríklad stať, že vám bude dočasne v ušiach pískať po návšteve hudobného koncertu alebo demolácie stavby, kde sa intenzívne používajú veľmi hlučné nástroje. To sú samozrejme len dva príklady z mnohých rôznych možností, avšak tí, ktorí na hučanie v ušiach trpia často, vôbec nepoznajú príčiny svojich ťažkostí.

Zdá sa, že hučanie súvisí aj so stresom či nedostatkom spánku. Lekári spájajú hučanie či pískanie v ušiach aj s nedostatočným prekrvením mozgu, zlou funkciou štítnej žľazy, ochorením krčnej chrbtice, ale aj roztrúsenou sklerózou alebo cukrovkou. Tinnitus auris, ako sa tento fenomén latinsky označuje, môže byť u každého veľmi odlišný.

Nejde len o vnímaný zvuk, ale aj o jeho intenzitu, frekvenciu alebo dĺžku trvania. Pokiaľ vás tento problém vyložene trápi, mali by ste ho konzultovať s lekárom, aj keď sa môže zdať, že ide o bežný jav, s ktorým sa stretávajú mnohí.

Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk