Zaútočiť na detskú onkológiu, zabíjať choré deti, je absolútne barbarstvo. Šimečka vyzval Fica a Pellegriniho, aby odsúdili ruský útok

09. júla 2024, 11:17
michal simecka 1 676x450 9.7.2024 (SITA.sk) - Opoziční poslanci odsúdili včerajšie ruské raketové útoky na detskú nemocnicu v Kyjeve a vyzvali predsedu vlády SR Roberta Fica a prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby odsúdili tento čin.

„Zaútočiť raketami na detskú onkológiu, zabíjať choré deti na dialýze, to je absolútne barbarstvo. Celý svet ho odsúdil. Pán Fico, pán Pellegrini, vyzývam vás, okamžite odsúďte tento hrozný čin, zvýšte humanitárnu a inú podporu nášmu susedovi, a ponúknite detským pacientom z Ukrajiny pomoc nášho zdravotníctva. Robia nám hanbu pred celým svetom. To je to najmenej, čo by ste mali ako štátnici ihneď spraviť. Nie rozprávať hlúposti o liberalizme," uviedol Michal Šimečka, poslanec a líder hnutia Progresívne Slovensko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Odsudzujeme včerajšie raketové útoky Ruska proti civilným objektom v ukrajinských mestách. Vyjadrujeme hlbokú sústrasť a solidaritu príbuzným obetí a celému ukrajinskému ľudu. Včerajšie barbarstvo potvrdzuje, že Putinovo Rusko je teroristický štát. Stojíme na strane Ukrajiny," povedal poslanec Ondrej Dostál (SaS).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semRusko včera 8. júla vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjev či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti. Útok si vyžiadal aj obete na životoch. V ukrajinskej metropole pritom Rusi zasiahli najväčšiu detskú nemocnicu v krajine.

V Kyjeve o život prišlo podľa portálu Ukrajinská pravda osem ľudí a 15 utrpelo zranenia. Predpokladá sa, že ďalší ľudia sú pod troskami nemocnice.
TASR · 09. júla 2024, 11:17 © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk