Zvýraznite svoje letné opálenie aj cez babie leto, pomôžeme vám

08. septembra 2015, 8:33
Zvýraznite svoje letné opálenie aj cez babie leto, pomôžeme vámNechce sa vám rozlúčiť s letom, zimné veci máte ešte stále zodpovedne odložené na dne skrine a v zrkadle obdivujete svoje letné opálenie? Nie ste sama. Aby vám však letná pokožka vydržala čo najdlhšie, treba sa o ňu vedieť postarať. Webmagazín vám preto prináša zopár najúčinnejších receptov, ako aj na jeseň ostať bohyňou letného opálenia.

Podstatná je hydratácia


Opálenú pokožku treba hlavne hydratovať. Slnenie z nej totiž odčerpalo vodu, ktorá je pre krásny vzhľad pokožky doslova nutnosťou. Preto sa nebojte krémovať aj niekoľkokrát denne. Vašej pokožke to neublíži, práve naopak. Produkty, ktoré použijete si však vyberajte starostlivo, najlepšie sú oleje alebo krémy na olejovom základe, ktoré pokožku zvláčnia a nezaťažia.

Hlavne žiadny peeling


Ak je vašim prianím ostať čo najdlhšie hnedá, zabudnite aspoň na pár týždňov na peelingové kúry. Jemné zrniečka by totiž vaše opálenie zničili rýchlejšie ako čokoľvek iné. Netvrdíme, že by peeling nemal priaznivé účinky, s pigmentom po opaľovaní sa však veľmi neznesie. Pozor si dávajte i v sprche. Hnedú pokožku môže podráždiť i neodborné zaobchádzanie s umývacou špongiou. Jej povrch totiž pri miernom tlaku vie byť natoľko drsný, že vás vysneného vzhľadu zbaví už po pár umytiach.

Betakarotén vždy a všade


Pred samotným opaľovaním a rovnako i po ňom nezabúdajte na dostatočnú dávku vitamínu B. Ten nielenže pomáha opálenie rýchlejšie nadobudnúť, ale ho i chráni. Ak zvolíte mlieka s prídavkom betakaroténu, vaša pokožka bude chránená z vnútra i navonok. Poponáhľajte sa preto do drogérie či lekárne, opálenie za to predsa stojí.
Zdieľať


Naspäť na najnovšie správy

Teraz tiež

Rubriky denníka 24hod.sk